Samsung çamaşır makineleri de mi patlıyor?

Glaxy Note 7 ile başı dertte olan Samsung konu ile ilgili açıklama yaptı..

İddiaya göre Samsung’un bu cihazları da patlayabilir. Hali hazırda Glaxy Note 7 ile başı dertte olan Samsung konu ile ilgili açıklama yaptı?

“Samsung müşterileri 2011’den beri yüzlerce milyon defa çamaşırlarını sorunsuz şekilde bir biçimde yıkamıştır.”

Chip’te yer alan habere göre bu mesaj, Amerikan Müşteri Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından yayınlanan uyarı üzerine yayınlandı. Uyarıda Samsung’un en çok kullanılan yeni bazı çamaşır makinelerinin patlama riski taşıyan parçaları olduğu belirtildi.

OLAY TEKSAS’TA YAŞANDI

Departman Amerikanın üç eyaletinde yaşanan farklı üç olayı takip ediyor. Bu olaylardan biri Teksas’ta yaşandı. Olaya bire bir şahit olan kadın olayı şöyle anlattı “Makine öyle güçlü bir şekilde patladı ki bomba patladı zannettik. Makineden fırlayan bir parça garajımın duvarını deldi.”

sams

SAMSUNG’DAN MÜŞTERİLERİNE UYARI

Samsung’un yaptığı incelemeye göre arızaya sebep olan şey makineye dengesiz yükleme olabilir. Dengesiz şekilde yüklenen çamaşır makinesi santrifüj aşamasında aşırı şekilde sarsılıyor ve arızaya davet çıkarıyor. Samsung makineleri geri toplatmak yerine sadece müşterileri makinelerini dengeli şekilde yüklemeleri konusunda uyardı.