Metro’dan CarrefourSA’ya göç var!

Metro’nun emlak geliştirme şirketi Metro Managament Türkiye’de epeydir küçülüyor. Duyduğumuza göre Ergin, Metro döneminde birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarını yanına almaya başlamış

Geçtiğimiz aylarda Alman grosmarket devi Metro’nun yerli bir ortak arayışında olduğunu yazmıştık. Bu konuda somut bir gelişme olursa yine ilk bizden duyacağınıza emin olun.

Metro’nun emlak geliştirme şirketi Metro Managament Türkiye’de epeydir küçülüyor. Önce Ümraniye’deki M1 Meydan AVM’yi Gülaylar Kuyumculuk’a sattılar. Daha sonra da Bilkent AVM’yi elden çıkardılar. Bunlar yeni bilgiler değil. Yeni bilgi ise farklı.

CarrefourSA’nın genel müdür koltuğuna oturan Hakan Ergin bir dönem Metro’nun da genel müdürlüğünü yapmıştı. Hakan Ergin bu yıl şubat ayında göreve başlamıştı.

Duyduğumuza göre Ergin, Metro döneminde birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarını yanına almaya başlamış. 21 yıldır Metro’da Gıda Satınalma’nın başında bulunan Ayşin Işıkgece, 1 Aralık tarihi itibariyle CarrefourSA’da satın almanın başına geçecekmiş.

Ergin, geçtiğimiz aylarda da Metro’daki eski asistanı olan Gökçe Duman’ı da yanına asistan olarak almıştı. Bu transferlerin durmayacağı, Metro’dan CarrefourSA’ya bir göç kervanının hazırlandığı kulislerde konuşuluyor.

Son birkaç yıldır satın alma, birleşmelerle gündemde olan sektör bu aralar transferlerle de gündeme geliyor.

Para Dergisi