İsmar Marketleri’ni hangi iş adamı aldı?

Yerel zincirlerde hareketlilik sürüyor. Son dönemlerin hareketli alanlarından biri de yerel marketler tarafı.

Birçok yerel zincir ya satılıyor, ya da kapanıyor. Genelde satın almaların konuşulduğu sektörde yakın zamanda en büyük satış Çağrı Semt’lerde olmuştu. 240 şubeli Çağrı Semt marketleri A-101’e geçmişti. Yine Emin Marketleri, Mopaş tarafından satın alınmıştı.

Geçmişte de Onurex’ler Şok tarafından, Hatipoğlu Market, Hapy Center tarafından satın alınmıştı. Sivas merkezli Öncü Market Çorum merkezli Metropol AVM tarafından satın alınırken birleşen zincir de birkaç ay önce Ankara merkezli Yunus Marketler Zinciri tarafından satın alınmıştı.

Son günlerde bir satış haberi de Trabzon’dan geldi. Trabzonlu Aypam, İsmar’ın Trabzon’daki 11 mağazasını aldı. İsmar’ları CarrefourSA almadı mı demeyin. CarrefourSA, İsmar Marketler Zinciri’ni alırken franchising olan şubeler satışın dışında kalmıştı. Aypam’ın aldıkları bu kapsamdaki şubeler.

2000 yılında kurulan Aypam’ın 17 süpermarket ve beş discount mağazası bulunuyor. Aypam, İsmar’ın 11 mağazasını satın alarak 28 süpermarkete ulaştı.

Aypam Yönetim Kurulu Başkanı Selamı Ayyıldız, “Bu özverili çalışmamızın karşılığında Trabzon halkından vefa gördük. Aypam yöneticileri ve çalışanları olarak amacımız, yeni atılımlar yapmak, kaliteyi devamlı kılmak, yeni istihdam alanları oluşturmak ve halktan aldığımızı halk ile paylaşmaktır” diyor.

Para Dergisi