“Ulusoy Lojistik, sektörden çekildi” başlığıyla bir habere yer vermiştik. Haber çok ses getirdi ve Ulusoy Lojistik’ten bir açıklama geldi.

Geçen hafta kulis sayfalarında “Ulusoy Lojistik, sektörden çekildi” başlığıyla bir habere yer vermiştik. Haber çok ses getirdi ve Ulusoy Lojistik’ten bir açıklama geldi.

Açıklamada haberimiz doğrudan yalanlanmıyor, ancak sektörden çıkmadıklarını belirtiyorlar. Sorumlu gazetecilik gereği açıklamayı hiç dokunmadan yayınlayacağız. Ancak olayın nasıl cereyan ettiğini önce anlatalım…

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız Lojistik Sektör Dosyası için sektörün önde gelen firmalarını sorular gönderdik. Bu çerçevede sektörün en köklü firmalarından biri olan Ulusoy Lojistik’e de sorularımızı göndermek istedik ve ilgili kişiye ulaşabilmek için şirketin santralini aradık.

Telefonumuzu açan kişiyi lojistik sektörü için haber hazırladığımızı kurumsal iletişim departmanlarının olup olmadığını sorduk. Telefonu cevaplayan kişi bize lojistik sektöründe yılbaşından bu yana faaliyette bulunmadıklarını, sektörden çıktıklarını, dolayısıyla soruları göndermemize gerek olmadığını söyledi.

Tabii bu cevap haber niteliği taşıyordu. Haberi yazmadan önce emin olabilmek için tekrar aradık. Yine aynı cevabı aldık. Bunun üzerine sektörün en eski firmasının sektörden çıkmasını haberleştirdik. Haber, internet siteleri ve gazetelerin internet sitelerinde yer almaya başlayınca Ulusoy Lojistik, açıklama gönderdi.

Açıklamada özellikle kara taşımacılığından çıktıklarını, lojistikten çıkmadıklarını belirtiyorlar. Ulusoy’dan yapılan açıklama şöyle:

“Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding’e bağlı Ulusoy Lojistik faaliyetlerinin durdurulması veya şirketlerin kapatılması bilgisi doğru değildir. Sadece Holding Yönetim Kurulumuzun dünyadaki ekonomik gelişmeleri ve karlılığı dikkate alarak Uluslararası Kara Taşımacılığı faaliyetlerini sürdürmeme kararı almıştır. Bunun dışında lojistik faaliyetlerimiz devam etmekte olup özellikle Endüstriyel Taşımacılık, Yakıt, LPG vb. konularda faaliyetlerimiz devam etmektedir. Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding bundan böyle sözünü ettiğimiz faaliyetler dışında farklı konularda da yatırımlarına devam edecektir. Saygılarımızla.”

Para Dergisi