Zeytinyağı fiyatları son zamanlarda neredeyse hemen hemen her gün bir artış görünürken sektörde dikkat çeken bir değişim gerçekleşti. Ünlü zeytinyağı markası satıldı.

Artan enflasyon, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle şirketlerde beklenmedik adımlar atılıyor. Ekonomik krizle baş edemeyen şirketler çareyi ya iflas etmekte ya da satmakta buluyor. Fakat bu sefer satılma haberinin nedeni şaşırttı. Ünlü zeytinyağı markası bakın neden satıldı.

Ahmet Selim Kantarcı, Türkiye’de zeytin üretilen bölgelerde adıyla nam salmış ve çoğu kişi tarafından tanınan bir isim. Babası Ömer Faruk Kantarcı’nın Midilli’de başlamış olan zeytincilik serüvenini Selme Zeytincilik markasıyla sürdürmekteydi.

Zeytini ‘’Yaşam kaynağım’’ diye adlandıran Ahmet Selim Kantarcı, babasından kalmış olan şirketi satarak büyük bir adım attı.

Ahmet Selim Kantarcı, babasından kalma şirketini yine bölgede önemli zeytin ve zeytinyağı üreticilerinden Kozaklı Tarım’a sattı.

Kantarcı, “52 yıldır çalışıyorum. Artık dinlenmek istiyorum. Benden sonra işleri götürecek biri de yoktu, sattım. Artık markamız Kozaklı Tarım bünyesinde yoluna devam edecek” açıklamasını yaptı.

Kozaklı Tarım, Türkiye’de ve dünyada birçok marka için zeytin ve zeytinyağı tedarik ediyor, markalı üretim gerçekleştiriyor. Yunanistan, ABD ve Fas’ın yanı sıra zeytinyağında Türkiye’nin rakibi olan İtalya ve İspanya’daki markalara zeytinyağı üretiyor.

Türkiye’de Metro Türkiye, İtalya’da Lucy, İspanya’da Midasa bu markalar arasında…