3 milyar TL’lik temettü kararı aldığı genel kurulu değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, “Normalleşmeyi gösteriyor” dedi

Turkcell’in dün gerçekleştirilen genel kurulunda 3 milyar lira tutarında temettü ödenmesi yönündeki teklif onaylandı. Temettü dağıtımı kararını değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Temettü kararı normalleşme sürecini gösteriyor” dedi.

ÜÇ TAKSİTLE

Terzioğlu konuya dair, “Bence bu önemli bir normalleşme süreci. Türkiye’nin normalleşme süreci, Turkcell’in de artık hissedarlarla olan ilişkilerinin normalleşme sürecinin güzel bir göstergesi. 3 milyar TL’lik temettü 2010’dan bugüne kadar Turkcell’in elde ettiği net kârın yüzde 54’üne denk düşüyor. Dolayısıyla biz 2010’dan bu yana 7 milyar TL’lik temettü dağıttık. Bu temettüyü 15 Haziran, 15 Eylül, 15 Aralık olmak üzere 3 taksitle ödeceğiz” diye konuştu.

ALKIŞLARLA BİTTİ

Kaan Terzioğlu, genel kurul sonrası yaptığı açıklamada, “Alkışlarla kapanan bir genel kurul yaşadık” dedi. Edinilen bilgiye göre, genel kurulda yönetim değişikliği olmadı. Şirketin 7 kişilik yönetim kurulu ibra edildi.

‘ÖDEMELERİ YAPABİLECEK GÜÇTEYİZ’

“Bir şirketin büyümesi, daha kârlı olması ve ettiği kârı hissedarı ile paylaşması kadar sağlıklı bir şey yok, bu yolda ilerliyoruz” diyen Terzioğlu, şöyle konuştu:

“1.791 milyar TL öneride bulunmuştuk, bu alt bant öneriydi. Yatırımcılarımız üst bant olan 3 milyar TL öneride bulundular, bu ödemeleri yapabilecek güçteyiz.” Şirketin 4.5 G yatırımlarını değerlendiren Terzioğlu “Ukrayna’da 3G yatırımlarımızı hızlandırıyoruz” dedi.