Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu TESK Üyelerine, İstanbul Arel Üniversitesi ve DMW işbirliği ile ücretsiz çevrimiçi finansal okuryazarlık eğitimi verilecek. Konu hakkında Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu TESK tarafından yayınlanan genelge ile duyuruldu.

Birlik Ve Federasyonlara 2021/110 Sayılı Genelge

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, İstanbul Arel Üniversitesi ve DMW Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş arasında 21/06/2021 tarihinde “İşbirliği Protokolü” imzalanmış olup, bahsi geçen Protokol ile Pandemi döneminde esnafımızın yaşadığı zorlu süreçlere destek olacak ve iş yapma şekillerinde yeni normale hızlıca adapte olup gelirlerini arttırırken uluslararası standartta işlerini geliştirmelerini sağlayacak bilgiler ışığında İstanbul AREL Üniversitesi & DMW & TESK işbirliği ile ücretsiz çevrimiçi finansal okuryazarlık eğitimi verilmesi planlanmıştır. Eğitim sonunda katılımcılara İstanbul AREL Üniversitesi DMW TESK imzalı katılım belgesi düzenlenecektir.

Söz konusu Protokol kapsamında, Zoom (Uzaktan Bağlantı) üzerinden tüm teşkilat mensuplarımıza İstanbul AREL Üniversitesi, DMW Eğitim ve Danışmanlık A.Ş tarafından çevrimiçi finansal okuryazarlık eğitimi verilecektir.

Eğitimler bir yıl süre ile her ay bir gün olarak düzenlenecektir. Eğitim sabah 09.30 da başlayıp 17.30 da bitecektir.12.30-13.30 arası öğle molası verilecektir. Bu süreler eğitim akışına ve eğitmenlerin durumuna göre değişkenlik arz edebilir. İlk eğitim tarihi 22 Ağustos 2021 Pazar günü olacaktır.

Eğitim çevrimiçi MİCROSOFT TEAMS programı ile gerçekleştirilecektir. Bilgisayar, tablet veya cep telefonlarınızda Microsoft Teams programı yüklenmiş olmalıdır. Eğitimlere kaydı bulunan e-posta adreslerine iletilen oturum linki tıklanarak eğitim günü girilebilecektir.

TESK Üyelerine Finansal Okuryazarlık Eğitimi
TESK Üyelerine Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Katılımcılar; https://dmwdanismanlik.com/duyurular/finansalokuryazarlik-egitimi-basvuru-formu/ linkinden kaydını tamamlayacaklardır. Finansal okuryazarlık eğitimi ücretsizdir.

Kaydını başarı ile tamamlayan katılımcının e-posta adresine/kutusuna eğitime gireceği link e-posta olarak eğitim tarihinden 2 gün önce gönderilecektir. Eğitimlere kayıt sonrasında, herhangi bir nedenle iptal talebi veya gereksinimi olması halinde DMW danışmanlığa e-posta ile iptal talebi eğitimden en az 5 gün öncesine kadar yapılabilir.

TESK Üyelerine Finansal Okuryazarlık Eğitimi | 7 Ağustos 2021

Eğitim sonunda, sadece çevrimiçi eğitime, tam gün katılım sağlayanlara Katılım Belgesi verilecektir. Bu husus sistemde teknik olarak kontrol edilecektir. Katılım Belgesi İstanbul Arel Üniversitesi, Uluslararası Diplomatlar Birliği, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu imzalı olarak tüm gün katılım sağlayan başvuru sahiplerine gönderilecektir.

Kayıt olunmasına rağmen eğitime katılım göstermeyen ve eğitime devam etmeyen katılımcılara katılım belgesi verilmeyecektir.

Bilgilerinizi ve finansal okuryazarlık eğitimlerine gereken desteğin verilmesi hususunda gereğini rica ederiz.