Samsung fena patladı: 2.5 Milyon telefon toplanıyor

Samsung, Türkiye dahil olmak üzere 2.5 milyon Note7’yi toplamaya başladı. Şirketin tecrübeli yönetici-lerinden olan Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Tüketicinin markamıza olan güveni çok değerli. Türkiye’de sorun yaşanmadı, ama etik bir şirket olduğumuz için hemen toplama kararı aldık” dedi.

Bundan tam bir ay önce Güney Koreli teknoloji devi Samsung, büyük ekranlı akıllı telefon pazarının oluşmasını sağlayan Galaxy Note serisinin son modeli ‘Note7’yi tanıttı. 90 derecelik kavisli kenarları, ön ve arka kameraları ve su geçirmeme özellikleriyle tüketicilerin beğenisini kazandı. Öyle ki, Samsung kısa bir sürede 2.5 milyon adet Note7’nin dağıtımını tüm dünyaya gerçekleştirdi. Ancak bu olumlu tablo, üç ülkeden gelen haberlerle ters yüz oldu. Toplamda 35 adet Note7 şarj olurken yandı. Bu olayın ardından harekete geçen şirket, Türkiye’de dahil olmak üzere 2.5 milyon adet Note7’yi toplamaya ve hatta para iadesi yapmaya başladı.

KONTRATLI SATIN ALANLAR NE YAPACAK

SAMSUNG’un Note7 modellerini Türkiye’de de toplamaya ve para iadesi yapmaya başlamasından sonra akıllara “Kontratlı olarak Note7 alanlar ne yapacak” sorusu geldi. Bu sorunun cevabı için operatörlerdeki yetkilerle görüştük. Paylaşılan bilgilere göre 15 Ağustos’ta Türkiye’de ön siparişe açılan Note7’yi kontratlı olarak satın alanlar da hemen iade edebilecek. Kontrat hesabı kapatılacak ve ödenmiş taksidi varsa da iade edilecek. Kısaca mobil iletişim operatörlerinden Note7 alanlar da mağdur olmayacak. Hürriyet