Bünyesinde, Akşam, Star, Güneş gazetelerinin yanı sıra Kanal 24 ve TV 360’ın da bağlı bulunduğu , Es Yayıncılık A.Ş.’nin yüzde 100 hissesi kime devrediliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan aşığı Ethem Sancak AKP MKYK’sına seçildikten sonra medyadan çekilme kararı almış, Es Yayıncılık A.Ş.’yi Erdoğan’ın cezaevi fedaisi Hasan Yeşildağ’a devredeceği ididia edilmişti… Rekabet kurulu o ismin Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Zeki Yeşildağ olduğunu açıkladı.

Bünyesinde, Akşam, Star, Güneş gazetelerinin yanı sıra Kanal 24 ve TV 360’ın da bağlı bulunduğu , Es Yayıncılık A.Ş.’nin yüzde 100 hissesi Zeki Yeşildağ’a devrediliyor

Rekabet Kurumu’nun sitesinde yer alan  açıklamada şöyle denildi:

“Es Yönetim Danışmanlık ve Yatırım Proje Geliştirme A.Ş. ile Zeki Yeşildağ arasında düzenlenen Hisse Devri Sözleşmesi uyarınca, Es Yayıncılık ve Medya Yatırım Hizmetleri A.Ş.’nin %100’ünün Zeki YEŞİLDAĞ’a devredilmesi…”

Rekabet Kurumu’nun da onayı ile birlikte hisse devir işlemleri tamamlanmış olacak. 1 milyon TL sermayeli Es Yayıncılık ve Medya A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı konumunda Ethem Sancak yer alıyor.

BÜNYESİNDEKİ KANALLAR

Anılan şirketin bünyesinde Akşam, Star ve Güneş gazeteleri ile TV kanalları Kanal 24 ve TV 360’ın yanı sıra radyo kanalları bulunuyor.

Her dönem Erdoğan’ın gölgesi gibi

Fuat Uğur geçtiğimiz günlerde Erdoğan’In Belediye Başkanlığı döneminde HBB televizyonunda yanında olan kişinin İlhan Kesici olduğunu iddia etmiş o isim yine Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Zeli Yeşildağ çıkmıştı.

ZEKİ YEŞİLDAĞ KİMDİR?

Zeki Yeşildağ 1961 yılında Rize’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1976-84 yılları arasında Kurtului, Feriköy ve Karagücü Spor Kulüplerinde amatör lisanslı olarak futbol oynadıktan sonra 1986 yılında Zürih Kaufmenıschelem İnstitut İşletme Programı’nı bitirdi. Kasımpaşa ve Rizespor’da Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1989 yılından beri çeşitli siyasi parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Yeşildağ’ın 1990 yılından beri halı saha işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketi vardır.

Evli olan Zeki Yeşiladğ, orta derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.