Piliç devi, ünlü hindiciyi kaç milyona satın aldı?

Erpiliç, Bolu’da kurulu entegre tesisinde yılda ortalama 1 milyon hindi kesimi yapan Bolca Hindi’yi satın aldı…

Erpiliç 55 milyon TL’lik yatırımla hindi eti pazarında boy gösteren ‘Bolca Hindi’yi satın aldı.

Yaklaşık 55 milyon TL yatırımla Bolca Hindi’yi satın alan Erpiliç, iki yıllık süreçte 45 milyon TL’lik yeni yatırımla hindi eti pazarını yüzde 100 büyütmeyi hedefliyor.

Bolu’da kurulu entegre tesisinde yılda ortalama 1 milyon hindi kesimi yapan Bolca Hindi, bundan böyle Erpiliç çatısı altında tüketiciye ulaşacak.

Erpiliç Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Öztürk “Türkiye‘de yıllık kişi başı hindi eti tüketimi ortalama 0.7 kilo, dünyadaki tüketim oranlarına bakıldığında bu oran oldukça düşük. Türk tüketicisi bugüne kadar hindi etine zor ulaşıyordu. Büyük şehirlerde nispeten daha kolay ulaşılabilirken, Anadolu’da çoğu ilde ne yazık ki ulaşılamaz ve tüketilemez durumda. Üretim ve pazarda yaygınlık anlamında ciddi yatırımlarımız olacak. Hedefimiz 3 yılda üretimi yüzde 100 artırarak yıllık 20 bin tona çıkarmak” şeklinde konuştu.

Yerli markaların güç birliğine gitmesinin önemine vurgu yapan Öztürk, 2 yıllık süreçte öncelikle damızlık üretimi, kesimhane modernizasyonu ve kapasite artışı için 45 milyon TL’lik yeni yatırım hedeflediklerini belirtti.