EADI, DMW, EBCA’nın üyeleri, AB’nin saygın siyasetçileri, diplomatları, akademisyenleri ve iş insanlarıdır

EADI, DMW, EBCA güçlü ve derin bir işbirliği yaparak, Türkiye, Avrupa Birliği arasında 56 yılı aşan ekonomik, sosyal, kültürel, diplomatik ve eğitim alanlarındaki ilişkilerin daha da güçlenmesi için çaba harcayan köklü bir kurumdur. EADI, DMW, EBCA’nın üyeleri, AB’nin saygın siyasetçileri, diplomatları, akademisyenleri ve iş insanlarıdır. Kurumun Üyeleri ekonomi ve diplomasiyi bir arada değerlendirerek, hemen her alanda birlikte çalışmaktadır.

EADI, DMW, EBCA, Türkiye’de AREL Üniversite’si ile bu bağlamda bir iş birliği protokolü imzalamıştır.

İstanbul AREL Üniversitesi öğrencilerinin kişisel ve sosyal gelişimlerini sağlamak, mesleki kariyerlerine katkı sunmak amacı ile  EADI, DMW, EBCA Gençlik Kulübü Üyeliği sürecinin başlatılması ile iki kurum güçlerini birleştirmiştir.

AREL Üniversite öğrencileri, EBCA’ın Avrupa’da ilişkide olduğu Üniversitelerle iş birliği yapabilecek,

Alanında iki büyük kurumun güçlerini birleştirmesi ile AREL Üniversitesi öğrencileri; EBCA’ın Avrupa’da ilişkide olduğu Üniversitelerle iş birliği yapabilecek, öğrenimi devam eden ve mezun olan öğrenciler Avrupa’da staj ve iş imkânı ve Gençlik Kulübü üye gençlerimize vize kolaylığı sağlanacaktır. EADIDMWEBCA’nin düzenlediği, ulusal ve uluslararası toplantılara AREL Üniversite öğrencileri ücretsiz katılma, projelerde görev alma fırsatlarına da sahip olacaktır.

Protokolün imza törenine:

Almanya’dan EBCA Başkanı Zbigniew Roch tele konferans ile imza törenine eşlik etti.

DMW ve EADI Başkanı Ferhat Bozçelik

DMW ve EADI Başkanı Ferhat Bozçelik; ‘’ Pandemi zamanında tüm dünya sıkıntılı günler geçirirken AREL Üniversitesi ile işbirliğimizin resmiyete bağlanması bizi çok mutlu etmiştir.20 yıllık birikimimizi AREL Üniversitesi ile paylaşacağımızı buradan da duyurmuş olduk. Birlikteliğimiz hayırlı olsun dilekleriyle’’ sözlerine devam etti.

DMW ve EADI Başkanı Ferhat Bozçelik

AREL Üniversitesi Mütevellit Heyeti Başkanı Özgür Gözükara ; ‘’ Öğrencilerimize ve mezunlarımıza katkı sağlayan her türlü işbirliklerinde olmak şiarımızdır. Sizlerle birlikte ümit ederiz ki ülke ve eğitim sektörünün bir paydaşı olarak bu badireleri en güçlü şekilde atlatacağız. İşbirliğimiz hayırlı olsun dilekleriyle ‘’ sözlerine son verdi.

İki kurumada anlaşmanın hayırlı olmasını dileriz. Bu protokol sayesinde Türk gençliğinin, geleceğin iş ve bilim insanlarının uluslararası arenada daha güçlü olmasının kapıları aralanmıştır.

DMW Kimdir

DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği, Merkezi Türkiye, Almanya’da bulunan, Avrupa Birliği Komisyonu ve Birleşmiş Milletler ECOSOC’a akredite olan ve bu özellikleriyle de Türkiye’de bir ilk olma ayrıcalığını taşıyan uluslararası 20 yıllık saygın bir kuruluştur. DMW; dünya çapında ticari yatırım ve işbirliği oluşturma, sosyal projeler geliştirme, konferans, panel, seminer gibi toplantılar düzenleme, öğrencilere mesleki kariyer planlama, hayat boyu öğrenme kapsamında kişisel ve kurumsal gelişim sağlama alanların da ciddi ve saygın faaliyetlerde bulunmaktadır. İnsani gelişim, mesleki eğitim, araştırma, geliştirme konularında da çaba harcamakta ve uluslararası pek çok NCO’larla, devlet kurumlarıyla, üniversitelerle ve iş dünyası ile etkin iletişim ve işbirliği halindedir.

EBCA Kimdir

Avrupa İş Kulübü Merkezi Almanya’da bulunan, Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa Parlamentosu ve Birleşmiş Milletler ECOSOC’a akredite olan, Avrupa’nın en seçkin iş insanlarının bir araya gelerek oluşturduğu bir iş kulübüdür. Faaliyetlerini birçok düzeyde geliştiren; Alman, Polonyalı ve İsviçreli işadamlarının inisiyatifinden ortaya çıkan EBCA’nın amacı, Avrupa’da iş, bilim ve sosyal ilişkiler alanlarında işbirliğini genişletmek ve güçlendirmektir. Girişimciliğin gelişmesi için şartlar yaratma, rekabetçi, açık fikirli bir piyasa ekonomisi oluşturma ve Avrupa çapında araştırmaları teşvik etme konusunda İstekli olan EBCA’nın çalışmalarının önemli bir kısmı, öğrencilerin iş dünyasına Hazırlanmasına katkı sağlamak, eğitimde, mesleki kariyer planlama ve sosyal Hizmette çalışmanın yanı sıra iş dünyasında etik tasarım ve tanıtımının yapılmasıdır.