Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, asgari ücretin açıklanmasının ardından ‘haksız fiyat artışı’ yapanlara yönelik denetimlerin yoğunlaştığını duyurdu. Muş, “Haklı bir gerekçeye dayanmayan artışların tespiti halinde sorumlulara en ağır idari cezalar uygulanacaktır” ifadelerini kullandı.

Bakan Muş, asgari ücretin ardından fiyat etiketlerinde yapılacak ‘gerekçeye dayanmayan’ artışların denetlendiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, denetimlerin yoğunlaştığını söyleyen Muş, “Hükümetimizce vatandaşlarımızın refahını artırmak için atılan adımların fırsatçılar tarafından suistimal edilmesine asla müsaade etmeyiz” dedi.

Ticaret Bakanı Muş’un paylaşımı şöyle:

“Asgari ücret zammını fırsat bilerek haksız fiyat artışlarına giden fırsatçılara karşı Bakanlığımız denetimlerini yoğunlaştırmıştır. Haklı bir gerekçeye dayanmayan artışların tespiti halinde sorumlulara en ağır idari cezalar uygulanacaktır. Konuyu yakından takip ediyoruz.

Hükümetimizce vatandaşlarımızın refahını artırmak için atılan adımların fırsatçılar tarafından suistimal edilmesine asla müsaade etmeyiz. Bu konuda vatandaşımızın hakkını-hukukunu koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”